05-24-A-0050-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-24-A-0050-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-A-0050-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 24
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 1.969" (50.00mm)
Category
Number of Conductors
24
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
1.969" (50.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)