05-30-A-0152-A-4-06-4-G
DigiKey Part Number
2073-05-30-A-0152-A-4-06-4-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-30-A-0152-A-4-06-4-G
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 30
Detailed Description
30 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 5.984" (152.00mm)
Category
Number of Conductors
30
Manufacturer
GCT
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
5.984" (152.00mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)