CABLE 138 RF-0150-A-2
DigiKey Part Number
2073-CABLE138RF-0150-A-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 138 RF-0150-A-2
Description
COAX CBL MHF1 TO RP-SMA 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial I-PEX MHF1 to RP-SMA 1.37mm OD Coaxial Cable 5.906" (150.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CABLE 138 RF-0150-A-2 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
GCT
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
I-PEX MHF1 to RP-SMA
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector
RP-SMA Jack
Color
Black
1st Contact Gender
Male
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C