CABLE 196 RF-0150-A-1
DigiKey Part Number
2073-CABLE196RF-0150-A-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CABLE 196 RF-0150-A-1
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 5.9"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX RG-178 5.906" (150.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
GCT
Length
5.906" (150.00mm)
Series
Cable Type
RG-178
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to MMCX
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector
SMA Jack
Color
Brown
1st Contact Gender
Female
Features
IP Rated Unmated
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C