Image for R51001104 is not available
R51001104
DigiKey Part Number
2128-R51001104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R51001104
Description
SOCKET 3/8 HEX. SIZE11MM L.28MM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Socket 6 Point Socket Chrome Finish 11mm 1.10" (28.0mm)
Category
Tip Type
6 Point Socket
Manufacturer
Gedore Tools, Inc.
Size
11mm
Packaging
Bulk
Drive Size
3/8"
Part Status
Active
Length
1.10" (28.0mm)