GTM43007-A4512-FW(R)
GTM43007-A4512-FW(R)
DigiKey Part Number
1939-1053-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTM43007-A4512-FW(R)
Description
AC/DC CONVERTER 12V 45W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 90 ~ 264 VAC Input
EDA/CAD Models
GTM43007-A4512-FW(R) Models
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
89%
Operating Temperature
-10°C ~ 45°C
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 0.93" H (76.2mm x 50.8mm x 23.6mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output 1
3.75 A