GSM3Z4V7CW
DigiKey Part Number
4786-GSM3Z4V7CWTR-ND - Tape & Reel (TR)
4786-GSM3Z4V7CWCT-ND - Cut Tape (CT)
4786-GSM3Z4V7CWDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSM3Z4V7CW
Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 4.7 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F
Category
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.7 µA @ 2 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
200 mW