GSM3Z4V7CW | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GSM3Z4V7CW |
Description | DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323F |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 4.7 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 2.7 µA @ 2 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA |
Part Status Active | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±5% | Package / Case |
Power - Max 200 mW | Supplier Device Package SOD-323F |