76HPSB10GWRT
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
76HPSB10GWRT
DigiKey Part Number
GH7109TR-ND - Tape & Reel (TR)
GH7109CT-ND - Cut Tape (CT)
GH7109DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
76HPSB10GWRT
Description
SWITCH PIANO DIP SPST 0.15A 30V
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Dip Switch SPST 10 Position Surface Mount, Right Angle Piano Actuator 150mA 30VDC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
76HPSB10GWRT Models
Category
Contact Finish
Gold
Manufacturer
Grayhill Inc.
Height Above Board
0.337" (8.56mm)
Series
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Termination Style
Gull Wing
Part Status
Active
Pitch
0.100" (2.54mm), Full
Circuit
SPST
Washable
No
Number of Positions
10
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
150mA
Body Material
Thermoplastic
Voltage Rating
30VDC
Length
1.080" (27.43mm)