M22-3010200
M22-3010200
Harwin’s Company Overview
M22-3010200
DigiKey Part Number
952-1323-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M22-3010200
Description
CONN RCPT HSG 2POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M22-3010200 Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Insulation Material
Thermoplastic
Connector Type
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.079" (2.00mm)