Image for BF4-TX-14DS-0.5V(11) is not available
BF4-TX-14DS-0.5V(11)
DigiKey Part Number
26-BF4-TX-14DS-0.5V(11)TR-ND - Tape & Reel (TR)
26-BF4-TX-14DS-0.5V(11)CT-ND - Cut Tape (CT)
26-BF4-TX-14DS-0.5V(11)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF4-TX-14DS-0.5V(11)
Description
CONN RCPT FOR TX
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Connector Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BF4-TX-14DS-0.5V(11) Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
1.97µin (0.050µm)
Number of Positions
14
Height Above Board
0.058" (1.48mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)