MINIBEND-4.5
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-4.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-4.5
Description
COAX CBL SMA TO SMA 4.5"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 4.500" (114.30mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
4.500" (114.30mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
24 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C