ISEDR-240-24
DigiKey Part Number
2198-ISEDR-240-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISEDR-240-24
Description
DIN RAIL POWER SUPPLY, AC-DC, 24
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 10A
Category
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Manufacturer
Industrial Shields
Voltage - Output 1
24V
Packaging
Box
Current - Output (Max)
10A
Part Status
Active
Power (Watts)
240W
Input Type
AC
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C