IAUC100N04S6L014ATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IAUC100N04S6L014ATMA1 |
Description | IAUC100N04S6L014ATMA1 |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 40 V 100A (Tc) 100W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IAUC100N04S6L014ATMA1 Models |
Category | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 65 nC @ 10 V |
Mfr | Vgs (Max) ±16V |
Series | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3935 pF @ 25 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Dissipation (Max) 100W (Tc) |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
FET Type | Grade Automotive |
Technology | Qualification AEC-Q101 |
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package PG-TDSON-8 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4mOhm @ 50A, 10V | Base Product Number |
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 50µA |