TC377TP96F300SAAKXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC377TP96F300SAAKXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TC377TP96F300SAAKXUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TC377TP96F300SAAKXUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC377TP96F300SAAKXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 6MB FLASH 292LFBGA
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Tri-Core 300MHz 6MB (6M x 8) FLASH PG-LFBGA-292-6
EDA/CAD Models
TC377TP96F300SAAKXUMA1 Models
RAM Size
1.1M x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Core Size
32-Bit Tri-Core
Supplier Device Package
PG-LFBGA-292-6
Speed
300MHz