IXTA180N10T7-TRL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IXYS
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 100 V 180A (Tc) 480W (Tc) Surface Mount TO-263-7 (IXTA)
TO-263-7
IXTA180N10T7-TRL
DigiKey Part Number
238-IXTA180N10T7-TRLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXTA180N10T7-TRL
Description
MOSFET N-CH 100V 180A TO263-7
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
151 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±30V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
6900 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
480W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
TO-263-7 (IXTA)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
6.4mOhm @ 25A, 10V