J49SML-F-G-G-K-25M0
DigiKey Part Number
1908-J49SML-F-G-G-K-25M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
1908-J49SML-F-G-G-K-25M0CT-ND - Cut Tape (CT)
1908-J49SML-F-G-G-K-25M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
J49SML-F-G-G-K-25M0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm