Q 0,032768-JTX310-12,5-10-T1-HMR-50K-LF
DigiKey Part Number
1908-1307-2-ND - Tape & Reel (TR)
1908-1307-1-ND - Cut Tape (CT)
1908-1307-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
Q 0,032768-JTX310-12,5-10-T1-HMR-50K-LF Models
Category
Operating Mode
Fundamental
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms