R30G-1000
DigiKey Part Number
K626-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30G-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF GREEN 1000'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Green Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Jacket Color
Green
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C