R30W-0100
DigiKey Part Number
K397-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30W-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF WHITE 100'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG White Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
White
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C
Length
100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)