C0805C104J5RALTU
DigiKey Part Number
399-13160-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13160-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13160-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C104J5RALTU
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detailed Description
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C104J5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)