C0805X472KBRACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,927
Datasheet
4700 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X472KBRACTU
DigiKey Part Number
399-C0805X472KBRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805X472KBRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805X472KBRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X472KBRACTU
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X472KBRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)