SC-15-20JH
DigiKey Part Number
399-10662-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC-15-20JH
Description
CMC 2MH 15A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 15A DCR 12mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SC-15-20JH Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
12mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - DC
250V
Series
Voltage Rating - AC
250V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.008" Dia (51.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.339" (34.00mm)
Inductance @ Frequency
2 mH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
15A