SS21VB-R150027
DigiKey Part Number
399-SS21VB-R150027-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SS21VB-R150027
Description
CMC 2.7MH 1.5A 2LN THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 180mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.5A
Manufacturer
KEMET
DC Resistance (DCR) (Max)
180mOhm
Series
Voltage Rating - AC
500V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.811" L x 0.661" W (20.60mm x 16.80mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.004" (25.50mm)
Inductance @ Frequency
2.7 mH @ 1 kHz