T521D226M035ATE060
DigiKey Part Number
399-16637-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-16637-1-ND - Cut Tape (CT)
399-16637-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D226M035ATE060
Description
CAP TANT POLY 22UF 35V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T521D226M035ATE060 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
22 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz