T523W226M035APE100
DigiKey Part Number
399-T523W226M035APE100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T523W226M035APE100
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
45 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T523W226M035APE100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
35 V