1206J6300153JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206J6300153JXT
DigiKey Part Number
1206J6300153JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206J6300153JXT
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1206J6300153JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)