SBSPP1000102MXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SBSPP1000102MXT |
Description | FILTER LC(PI) 1000PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 1000pF 1 A 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current 1 A |
Manufacturer Knowles Syfer | Values C = 1000pF |
Series | ESD Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Voltage - Rated 100V |
Type Low Pass | Mounting Type Surface Mount |
Filter Order 3rd | Package / Case 1206 (3216 Metric), 3 PC Pad |
Technology LC (Pi) | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Channels 1 | Height 0.071" (1.80mm) |
Attenuation Value 37dB @ 100MHz | Base Product Number |