KGM21BCG1H102FT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KGM21BCG1H102FT |
Description | CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | KGM21BCG1H102FT Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.037" (0.94mm) |