TCTOAL1A226M8R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TCTOAL1A226M8R |
Description | AL- CASE / 226- CAP CODE / POLY |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1206 (3216 Metric) 200mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz |
Manufacturer KYOCERA AVX | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Capacitance 22 µF | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code AL |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |