C13LPHGN515-15-10F is available for purchase but is not normally stocked.
C13LPHGN515-15-10F
DigiKey Part Number
5073-C13LPHGN515-15-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C13LPHGN515-15-10F
Description
IEC LOCK C13+ TO HG NEMA 5-15P,
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Wire Gauge
14 AWG
Voltage Rating
125V
Current Rating (Amps)
15A