3021-D-E-350
DigiKey Part Number
788-1113-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3021-D-E-350
Description
LED DRIVER CC BUCK 32V 350MA
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350mA 32V (Max) Constant Current LED Driver Buck Topology 1 Output
Category
Voltage - Output
32V (Max)
Manufacturer
LEDdynamics Inc.
Current - Output (Max)
350mA
Series
Power (Watts)
11 W
Packaging
Bulk
Dimming
Analog
Part Status
Active
Features
Remote On/Off, SCP
Type
Constant Current
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Topology
Buck
Efficiency
95%
Number of Outputs
1
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
7V
Package / Case
7-SIP Module, 6 Leads
Voltage - Input (Max)
32V
Size / Dimension
0.83" L x 0.83" W x 0.43" H (21.0mm x 21.0mm x 11.0mm)