GP105V8J | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-GP105V8J-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GP105V8J |
Description | THERMISTOR NTC 1MOHM 4350K BEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 1M Bead, Glass |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GP105V8J Models |
Category | Resistance Tolerance ±5% |
Manufacturer Littelfuse Inc. | B25/85 4350K |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 300°C |
Packaging Bulk | Length - Lead Wire 1.00" (25.40mm) |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Resistance in Ohms @ 25°C 1M | Package / Case Bead, Glass |