045206.3MRL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 045206.3MRL |
Description | FUSE 125V SB NANO2 W/AU CAPS ROH |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.3 A 72 V 60 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A |
Part Status Active | Melting I²t 64.0 |
Mounting Type Surface Mount | Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UKCA |
Fuse Type | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm) |
Voltage Rating - AC 72 V | DC Cold Resistance 0.0123 Ohms |