GP105V8J
DigiKey Part Number
5666-GP105V8J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP105V8J
Description
THERMISTOR NTC 1MOHM 4350K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 1M Bead, Glass
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GP105V8J Models
Category
Resistance Tolerance
±5%
Manufacturer
Littelfuse Inc.
B25/85
4350K
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 300°C
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.00" (25.40mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C