LMIN025.V
DigiKey Part Number
LMIN025.V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMIN025.V
Description
FUSE AUTO 25A 32VAC/DC BLADE 1=1
Detailed Description
25 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Miniature (Low Profile)
EDA/CAD Models
LMIN025.V Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Color
Clear
Fuse Type
Size / Dimension
0.429" L x 0.150" W x 0.331" H (10.90mm x 3.80mm x 8.40mm)