V0603MHS22NR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V0603MHS22NR |
Description | VARISTOR 30V 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Energy 0.015J |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Number of Circuits 1 |
Series | Capacitance @ Frequency 22 pF @ 1 MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Maximum AC Volts 6.5 V | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Maximum DC Volts 9 V |