MS108-10F
DigiKey Part Number
2333-MS108-10F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS108-10F
Description
RF SHIELD 0.291"X0.425" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.291" (7.40mm) X 0.425" (10.80mm) Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS108-10F Models
Category
Height - Overall
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
0.425" (10.80mm)
Series
Width - Overall
0.291" (7.40mm)