MS293-10S
DigiKey Part Number
2333-MS293-10S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS293-10S
Description
RF SHIELD 0.996"X1.154" SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 0.996" (25.30mm) X 1.154" (29.30mm) Non-Vented Solder
EDA/CAD Models
MS293-10S Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.252" (6.40mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.154" (29.30mm)
Series
Width - Overall
0.996" (25.30mm)