MS300-10C
DigiKey Part Number
2333-MS300-10C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS300-10C
Description
RF SHIELD 0.984X1.205" SNAP FIT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Cover 0.984" (25.00mm) X 1.205" (30.60mm) Non-Vented Snap Fit
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS300-10C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Height - Overall
0.118" (3.00mm)
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Length - Overall
1.205" (30.60mm)
Series
Width - Overall
0.984" (25.00mm)