ACMS321611A520
DigiKey Part Number
5262-ACMS321611A520TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-ACMS321611A520CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-ACMS321611A520DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMS321611A520
Description
FERRITE BEAD 52 OHM 1206 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
52 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3A 30mOhm
Category
Current Rating (Max)
3A
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
52 Ohms @ 100 MHz