BCMS853022I101 10A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fair-Rite Products Corp.
In Stock: 10,000
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 21,012
Datasheet
100 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 3312 (8531 Metric) 10A 4mOhm
BCMS853022I101 10A
DigiKey Part Number
5262-BCMS853022I10110ATR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-BCMS853022I10110ACT-ND - Cut Tape (CT)
5262-BCMS853022I10110ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCMS853022I101 10A
Description
FERRITE BEAD 100 OHM 3312 1LN
Detailed Description
Category
Current Rating (Max)
10A
DC Resistance (DCR) (Max)
4mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
3312 (8531 Metric)
Height (Max)
0.090" (2.28mm)
Size / Dimension
0.335" L x 0.120" W (8.50mm x 3.05mm)
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz