EOWS453226M801
DigiKey Part Number
5262-EOWS453226M801TR-ND - Tape & Reel (TR)
5262-EOWS453226M801CT-ND - Cut Tape (CT)
5262-EOWS453226M801DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EOWS453226M801
Description
CMC 800 OHM 1A 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800 Ohms @ 100 MHz 1A DCR 120mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
Max Echo
DC Resistance (DCR) (Max)
120mOhm
Series
Voltage Rating - DC
60V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.110" (2.80mm)
Impedance @ Frequency
800 Ohms @ 100 MHz