MS1238H48B-FHR-2EM
DigiKey Part Number
MS1238H48B-FHR-2EM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS1238H48B-FHR-2EM
Description
FAN AXIAL 120X38MM 48VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 48VDC Square - 120mm L x 120mm H Ball 203.3 CFM (5.69m³/min) 2 Wire Leads
Features
Auto Restart
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Ingress Protection
Size / Dimension
Square - 120mm L x 120mm H
Width
38.00mm
Current Rating (Amps)
0.450A
Static Pressure
0.590 in H2O (147.0 Pa)