23K640-I/SN
DigiKey Part Number
23K640-I/SN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23K640-I/SN
Description
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SRAM Memory IC 64Kbit SPI 20 MHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
23K640-I/SN Models
Category
Memory Organization
8K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Packaging
Tube
Clock Frequency
20 MHz
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)