DSA1525JA3A-50M00000VAO
DigiKey Part Number
150-DSA1525JA3A-50M00000VAO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1525JA3A-50M00000VAO
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 50MHZ, 20PPM,
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-VLGA
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
7.5mA
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
7.8mA
Voltage - Supply
1.8V