PIC16F15324T-I/JQ
DigiKey Part Number
PIC16F15324T-I/JQTR-ND - Tape & Reel (TR)
PIC16F15324T-I/JQCT-ND - Cut Tape (CT)
PIC16F15324T-I/JQDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F15324T-I/JQ
Description
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16UQFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 16-UQFN (4x4)
RAM Size
512 x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 11x10b; D/A 1x5b
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz