PIC32MM0064GPM028T-I/ML | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PIC32MM0064GPM028T-I/ML |
Description | IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28QFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | MIPS32® microAptiv™ PIC® 32MM Microcontroller IC 32-Bit 25MHz 64KB (64K x 8) FLASH 28-QFN (6x6) |
Mfr | Program Memory Type FLASH |
Series | RAM Size 16K x 8 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V |
Part Status Active | Data Converters A/D 12x10/12b |
DigiKey Programmable Not Verified | Oscillator Type Internal |
Core Processor MIPS32® microAptiv™ | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Core Size 32-Bit | Mounting Type Surface Mount |
Speed 25MHz | Supplier Device Package 28-QFN (6x6) |