HFCN-5500+
DigiKey Part Number
3157-HFCN-5500+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-HFCN-5500+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-HFCN-5500+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFCN-5500+
Description
CER FILTER 8.75GHZ HIGH PASS
Detailed Description
8.75GHz Center High Pass Ceramic Filter 5.5 GHz 50Ohm 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HFCN-5500+ Models
Category
Bandwidth
5.5 GHz
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
8.75GHz Center
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.042" (1.07mm)