ZX60-83LN-S+
DigiKey Part Number
3157-ZX60-83LN-S+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX60-83LN-S+
Description
IC RF AMP LTE 500MHZ-8GHZ SMA
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC LTE, Radar, UMTS, WiFi, WiMAX, WLAN 500MHz ~ 8GHz
Category
RF Type
LTE, Radar, UMTS, WiFi, WiMAX, WLAN
Manufacturer
Mini-Circuits
Voltage - Supply
5V, 6V
Packaging
Tray
Current - Supply
60mA, 70mA
Part Status
Active
Test Frequency
2GHz
Frequency
500MHz ~ 8GHz